Autoryzowany partner


Nasze produkty

Aktualności

System PAVIRO z certyfikatem EN 54-16

17/05/2016

System nagłośnieniowy PAVIRO i dźwiękowy system ostrzegawczy z profesjonalną jakością dźwięku

Innowacja


 

Wyjątkowa elastyczność: PAVIRO zezwala na zmiany projektu systemu na dowolnym etapie instalacji

PAVIRO bez problemu poradzi sobie z wprowadzonymi w ostatniej chwili zmianami w projekcie systemu. Dzieje się tak, ponieważ funkcje inteligentnego przełączania wejść, dynamiczne przypisania kanałów i współdzielenia obciążenia zapewniają tak dużą elastyczność systemu, że na każdym etapie realizacji można bez ryzyka wprowadzać zmiany projektowe.

Bogaty wybór kombinacji komunikatów i muzyki

System PAVIRO oferuje wysoce elastyczne emisje komunikatów i muzyki dzięki architekturze czterokanałowej matrycy. Można na przykład emitować muzykę klasyczną i muzykę pop do różnych stref. Można także emitować jeden lub kilka komunikatów w dowolnej strefie bez przerywania muzyki.

 
 

Najniższe zużycie energii wśród systemów tej klasy

PAVIRO zbudowano z myślą o wydajności energetycznej. Zarządzanie mocą jest zintegrowane z systemem PAVIRO — pozwala to zminimalizować zużycie energii (zmniejszenie liczby wzmacniaczy) lub jeszcze bardziej zwiększyć elastyczność.

Szybka, łatwa i kompletna specyfikacja

Konfiguracja podstawowa odbywa się za pomocą kreatora, który prezentuje przewodnik konfiguracji krok po kroku. Przy użyciu tego kreatora można zaprogramować cały system w ciągu 30 minut, podczas gdy w systemach konwencjonalnych potrzeba na to godzin lub dni. Tryb ekspercki oparty na oprogramowaniu IRISNet udostępnia niemal nieograniczoną elastyczność w projektowaniu systemu, idealnie dopasowaną i umożliwiającą optymalizację konfiguracji w bardziej złożonych zastosowaniach.

 

Profesjonalna jakość dźwięku dla użytkowników budynku

PAVIRO to posiadający niezwykle korzystne charakterystyki wynik wieloletnich doświadczeń w dziedzinie profesjonalnego dźwięku oraz zastosowanych technologii, które powstały na potrzeby szeregu produktów do profesjonalnego przetwarzania dźwięku firmy Bosch. Sterownik obsługuje sygnały ze stosunkiem sygnał/szum wynoszącym ponad 100 dB.

Charakterystyka

 

 

Dzięki bogatej funkcjonalności system PAVIRO nie tylko spełnia szereg wymagań w przypadku bardzo zróżnicowanych zastosowań, ale także oferuje najlepsze w swojej klasie charakterystyki w zakresie jakości, łatwości montażu i wszechstronności.

Dynamiczny routing źródeł

Funkcja dynamicznego routingu źródeł i inteligentnego przełączania wzmacniaczy znacznie redukuje liczbę potrzebnych wzmacniaczy. Sprzyja to ograniczeniu nakładów inwestycyjnych i minimalizuje zużycie energii.

Łączone lub dzielone bloki linii głośników w routerze

Każdy router może obsłużyć do 4000 W, w jednym lub w dwóch kanałach w 24 liniach głośników przy użyciu tylko jednego typu wzmacniacza. Tej właściwości system zawdzięcza swoją niezwykłą elastyczność. Dzielenie obciążenia na strefy (od 2 W do 500 W) sprawia, że system jest jeszcze bardziej elastyczny, umożliwiając łączenie w routerze stref niskiej i wysokiej mocy.

Integracja z oprogramowaniem IRISNet w ramach konfiguracji standardowej i zaawansowanej

W systemie PAVIRO jest dostępny kreator ułatwiający i przyspieszający konfigurację. Ponadto w trybie konfiguracji zaawansowanej jest dostępne wyjątkowe środowisko programistyczne Task Engine (Silnik zadań) oferujące dodatkowe opcje i zapewniające elastyczność.

Profesjonalna jakość dźwięku

Szerokie pasmo (50 Hz–20 kHz), zakres dynamiki ze stosunkiem sygnał/szum wynoszącym ponad 100 dB oraz bardzo niski poziom przesłuchów miedzy kanałami przekładają się na doskonałą jakość dźwięku.

 

Korzyści

 
 

Z PAVIRO każdy wygrywa

Zaawansowane oprogramowanie oraz inteligentna architektura systemu PAVIRO sprzyjają oszczędności czasu i pieniędzy na etapie specyfikacji, montażu oraz codziennej eksploatacji systemu. Konsultanci potrzebują mniej czasu, ponieważ do skonfigurowania kompletnego systemu potrzeba tylko kilku parametrów. Wykonawcy unikają nieoczekiwanych kosztów dzięki niezwykłej elastyczności systemu. Właściciele budynków minimalizują całkowite koszty posiadania. A użytkownicy czują się komfortowo i bezpiecznie w budynkach dzięki świetnemu brzmieniu muzyki oraz doskonale zrozumiałym komunikatom głosowym systemu nagłośnieniowego.

Szybka i efektywna specyfikacja

W architekturze PAVIRO specyfikacja kompletnego systemu jest niezwykle szybka i prosta — wystarczy tylko kilka parametrów, aby zaprojektować system: całkowitą moc głośników, liczbę linii głośników oraz liczbę stacji wywoławczych. Oznacza to, że konsultanci mogą obsłużyć większą liczbę klientów, znacznie zwiększyć obroty i/lub zaoferować bardziej konkurencyjne ceny.

Dodatkowe możliwości zastosowania wzmacniaczy

nigdy nie zostaną wykorzystane kanały systemowe, każdy wzmacniacz PAVIRO ma dwa wejścia audio dla lokalnych źródeł programów i gwarantuje pełny nadzór nad systemem do celów ewakuacji.

Niskie koszty eksploatacji

Koszty eksploatacji mogą pozostać na niskim poziomie, ponieważ system PAVIRO używa najnowszych, wysoce skutecznych wzmacniaczy klasy D oraz sprzętu i oprogramowania, które inteligentnie zarządzają zasilaniem. Pozwalają one znacznie ograniczyć zużycie energii.

Niski nakład początkowy

W systemie PAVIRO używa się mniejszej liczby wzmacniaczy w porównaniu z innymi systemami dzięki połączeniu funkcji dynamicznego routingu źródła oraz inteligentnego przełączania wejść wzmacniacza — w rezultacie prowadzi to do obniżenia początkowych nakładów inwestycyjnych. Mniejsza liczba używanych wzmacniaczy oznacza mniejszą liczbę baterii, które trzeba regularnie wymieniać, co jeszcze bardziej obniża koszty eksploatacyjne.

Zastosowanie


 

Dźwiękowy system ostrzegawczy z certyfikatem zgodności z ustawodawstwem EMEA

Ponieważ firma Bosch Security Systems dąży do zapewnienia zgodności z międzynarodowymi normami, system PAVIRO odpowiada wymaganiom prawnym dla dźwiękowych systemów ostrzegawczych i ma certyfikat zgodności z normą EN 54-16. System jest także zgodny z wieloma lokalnymi normami z zakresu ewakuacji.

Do małych i średnich obiektów

PAVIRO jest unikalnym, wysokiej jakości systemem nagłośnieniowym oraz dźwiękowym systemem ostrzegawczym, który bez problemu można zintegrować z dodatkowym sprzętem do nagłośnienia wysokiej jakości muzyki. Wyjątkowo elastyczna architektura systemu sprawia, że idealnie nadaje się on do małych i średnich obiektów. Przykłady to: małe i średnie biura, regionalne porty lotnicze, hotele średniej wielkości, zakłady produkcyjne, szkoły i domy towarowe.

 


powrót do aktualności »